دانشگاه ملی نخجوان

دانشگاه ملی نخجوان

سال ۱۹۶۷ بود که در شهر خود مختار نخجوان دانشگاه ملی نخجوان تأسیس شد. این مرکز علمی بعد از اینکه در سال ۱۹۹۰ تبدیل به دانشگاه دولتی شد تصمیم به بستن قرارداد با بنیاد سوروس کرد با بستن این قرارداد این دانشگاه کمک های مالی و آموزی مختلفی دریافت میکند.

دانشگاه ملی نخجوان

امروزه دغدغه دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند اینست که از دانشگاهی پذیرش بگیرند که هم به کشور خود نزدیک بوده و هم هزینه های تحصیل در آن ارزان و مدارک بین المللی معتبری داشته باشد تا بتوانند در کشور خود یا کشوری دیگر مشغول به کار شوند.

پیشنهاد موسسه آتیه داران علم و فرهنگ به دانشجویان مشتاق ایرانی دانشگاه ملی نخجوان است به این خاطر که این دانشگاه از لحاظ بعد مسافت، هزینه های مناسب و مدارک معتبر بین المللی میتواند گزینه بسیار خوبی برای ادامه تحصیل باشد.

این دانشگاه تاکنون موفق بوده دانشجویان زیادی را از سر تا سر دنیا بخصوص ایران به خود جذب کند. تعداد دانشجویان این دانشگاه سال به سال رو به افزایش است که میتواند نشانه خوبی از معتبر بودن این دانشگاه باشد.

تحصیل در این دانشگاه به شیوه های مفیدی بوده و دارای رشته های مختلفی است و شهر آن نخجوان در مجاورت ایران است.

دانشگاه ملی نخجوان

دانشکده ها

این دانشگاه از ۷ دانشکده تشکیل شده است که عبارتند از:

 • دانشکده تعلیم و تربیت
 • دانشکده علوم طبیعی و پزشکی
 • دانشکده تاریخ و فقه
 • دانشکده ریاضیات و فیزیک
 • دانشکده فنی نظامی
 • دانشکده اقتصاد و حقوق
 • دانشکده هنر

مزایای تحصیل در دانشگاه نخجوان

از سیاست های این دانشگاه اینست که برای جذب هر چه بیشتر دانشجویان خارجی امکانات رفاهی بالایی نظیر خوابگاه مناسب  و کتابخانه مجهز فراهم کند. در کنار این امکانات هزینه های تحصیل و زندگی ارزان در آذربایجان باعث شده این دانشگاه گزینه عالی برای دانشجویان بین المللی باشد.

دانشجویان بعد از ورود به آذربایجان میتوانند با مراجعه به ادارات مذکور اقدام به گرفتن اقامت دانشجویی، بازکردن حساب بانکی سفر به کشورهای اروپایی بدون ویزا، دسترسی به تمامی سایت های معتبر آموزشی و کارت تخفیف دانشجویی کنند.

از دیگر مزایایی آن به این میتوان اشاره کرد که دانشجویان این امکان را دارند که به سه زبان انگلیسی، روسی و ترکی تحصیل کنند.

دانشجویان فارغ التحصیل از این دانشگاه میتوانند با در دست داشتن مدرک قبولی در کشور خود و یا هر جای دنیا در شرکت های معتبر مشغول به کار شوند.

همچنین بخوانید : دانشگاه معماری و ساختمان‌ سازی آذربایجان

هزینه تحصیل در دانشگاه ملی نخجوان

دانشجویان برای ورود به دانشگاه حتماً باید داری مدرک آیلتس ۵  باشند در صورت نداشتن این مدرک باید برای مدتی و با پرداخت هزینه نه چندان زیاد این کلاس ها را پشت سر بگذارنند و بعد وارد کلاس های دانشگاه شوند.

دانشجویان داوطلب باید قبل از ورود به دانشگاه های آذربایجان مدرک آیلتس خود را بگیرند تا از پرداخت هزینه های اضافی جلوگیری کنند.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش دانشگاه نخجوان

 • ارائه مدرک زبان شامل انگلیسی، روسی و آذری
 • ارائه کپی و گذرنامه اصلی
 • ۴ قطعه عکس
 • ارائه اصل مدرک دیپلم و ریز نمرات
 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی
 • وضعیت خدمت سرباز که ویژه دانشجویان مرد می باشد

در پایان

در این مقاله سعی بر آن شد شما مشتاقان تحصیل در آذربایجان را با دانشگاه دولتی نخجوان آشنا کنیم. اگر قصد تحصیل در این دانشگاه را دارید اما نمیدانید از کجا باید شروع کنید با کارشناسان موسسه آتیه داران علم و فرهنگ تماس گرفته تا بصورت رایگان به شما مشاوره دهند.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *